1-VAKIF KÜTÜPHANESİ
Vakıf çatısı altında 6.000 kitap kapasitesiyle faaliyet gösteren bir kütüphanemiz var. Kitapların tümü Esenkent’li bağışçılarımız ile sağlanmış. Önümüzdeki süreçte bağışlar ve eksikliği  görülen kitapların da temin edilmesi ile daha kapsamlı biçimde hizmet verebilmeyi amaçlıyoruz. Kütüphane isteyen herkesin yararlanmasına açık.
Çalışma saatleri: Hafta içi saat 10:00 ve 16:00 arası.
2-VAKIF LOKALİ
Vakıf çatısı altında, 600 m2 toplantı, eğlence ve oyun alanı var. Önümüzdeki süreçte daha iyi ve düzenli hizmet verebilmesi amacıyla, işletmesini ihaleye çıkarmayı ya da bir iktisadı işletme kurup bizzat çalıştırmayı planlıyoruz. Bu konuda, hizmetin daha iyi üretilebilmesi için önerilere de açık durumdayız.
3-KURSLAR
Daha önce Toplu Yapı çatısı altında Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa sürdürülen bazı kursların bu dönemde de sürdürülmesi düşünülmektedir.
Açılacak kurslar:
a) Yağlı boya resim kursu
b) Gitar Kursu
c) Türk Halk Müziği Korosu
d) Türk Sanat Müziği Korosu
e) Rusça
Kurslara yeterli talep olması halinde ve öğretmen temin edilebilmesi durumunda açılacaktır. Başka kurslara da talep olması durumunda açılması düşünülmektedir.
img_20190323_120535.jpg
2018 - 2019 Eğitim döneminde 96 bursiyerimize destek olduk. Bursiyerlerimizin 55'i Türkiye genelinde çeşitli illerde eğitim görmekte, 41 bursiyerimiz ise İstanbul'da eğitim görmektedir. İstanbul'daki bursiyerlerimizi daha yakından tanımak ve birbirleri ile kaynaşmaları için 23 Mart 2019 Cumartesi sabahı Vakıf binamıza kahvaltıya davet ettik. Sınavları ve özel sebepleri nedeni ile 20 bursiyerimiz katılamadı, 21 bursiyerimiz ile keyifli bir gün geçirdik.
Umarız ki seneye tüm bursiyerlerimizi aramızda görürüz.
Copyright © 2017 - Tüm Hakları Esenkent Toplu Yapı Eğitim Vakfı'na Aittir.

Please publish modules in offcanvas position.